Založ si blog

Zákaz hazardu v Bratislave – kto tu je vlastne korumpovaný?

Kto úspešnejšie korumpoval a kto sa nechal skorumpovať?? Odpoveď na túto otázku prinesie zasadnutie mestského zastupiteľstva 30. marca, kde sa bude po druhýkrát hlasovať o zákaze hazardu v Bratislave.

Nie všetci poslanci budú tento štvrtok hlasovať rovnako ako na februárovom zastupiteľstve. Bude zaujímavé sledovať, kto „prezlečie kabát“ a kto zostane svojmu presvedčeniu a svojim názorom verný.?

 

Na jednej strane stoja odporcovia úplného zákazu, ktorí tvrdia, že prohibícia je nefunkčné riešenie a že tou správnou cestou je prísna regulácia hazardu. Objavujú sa však viaceré informácie, že niektorí doterajší prívrženci regulácie v posledných dňoch zmenili svoj názor a vo štvrtok sa chystajú zahlasovať za úplný zákaz. Tu je dôležitá jedna otázka. Kto ich korumpuje a prečo? Komu bude vyhovovať úplný zákaz hazardu v Bratislave? Je možné, že predovšetkým herniam a kasínam, ktoré sa nachádzajú mimo, ale v dostupnej blízkosti hlavného mesta. Podľa posledných informácií by malo už čoskoro vzniknúť nové luxusné kasíno v elitnom športovo – relaxačnom areáli pri Šamoríne. Majiteľom by prišlo asi celkom vhod, aby sa v Bratislave odhlasoval úplný zákaz hazardu. Presun všetkých návštevníkov ako aj turistov z hlavného mesta, ktorí si chcú zahrať, do ich kasína, by bol pre nich určite zlatou baňou.

Úplný zákaz by mohol vyhovovať aj jednému luxusnému bratislavskému kasínu. To má totiž ako jediné platnú licenciu ešte na ďalších päť rokov, takže zrušenie konkurenčných herní a kasín by mu zabezpečilo monopol až do roku 2022.

Tí, ktorí vehementne presadzujú úplný zákaz, bojujú pomerne nevyberavými prostriedkami. Svedčia o tom aj závažné informácie o snahe zastrašiť a korumpovať viceprimátorov! Ako inak sa dá nazvať „upozornenie“ zo strany primátora, že na svojich viceprimátorských postoch zostanú len v tom prípade, ak zahlasujú za úplný zákaz?? Svoje by o takýchto praktikách vedel povedať napríklad bývalý český premiér Nečas, ktorý išiel práve za korumpovanie poslancov sedieť.

Na druhej strane barikády stoja prívrženci úplného zákazu. Aj oni by mohli byť cieľom korumpovania a to za účelom ich presvedčenia podporiť reguláciu hazardu. Kto by mohol korumpovať v tomto prípade? Komu by vyhovovala regulácia hazardu? Predovšetkým veľkým kasínam. Tie by totiž v prípade schválenia regulácie na trhu zostali a ich sila, vplyv a najmä zisky by po zatvorení malým herní a kasín výrazne narástli.

A potom je tu samotný primátor. Hoci sa snaží budovať si pred Bratislavčanmi imidž bojovníka za úplný zákaz hazardu, jeho správanie v celej tejto kauze tomu nenasvedčuje. Stačí si spomenúť napríklad na zmiznuté petičné hárky o zákaze hazardu priamo z jeho úradu a totálny chaos spojený s hlasovaním o hazarde. Čo je vlastne jeho skutočným cieľom? Môže byť korumpovaný aj on a ak áno, tak kým? Úplne všetkými… .Vyvolanie zmätku, zmarenie celého VZN a zachovanie súčasného status quo by totiž vyhovovalo všetkým. Aj kasínam a herniam – malým aj veľkým, sídliskovým aj luxusným hotelovým a primátor bude naďalej vystupovať ako „horlivý“ odporca hazardu..

Počkajme si teda na štvrtkové hlasovanie. Počkajme si na to, kto ako zahlasuje v porovnaní s februárovým hlasovaním. Po hlasovaní bude jasné, kto bol pri korumpovaní najúspešnejší a ktorí poslanci sa skorumpovať nechali a prezliekli kabát..

trump, lavrov, usa

Lavrovovi sa Trumpov prejav páčil, hnevá sa skôr na Obamu

20.09.2017 22:59

Šéf ruskej diplomacie vidí v Trumpovej administratíve "zodpovedných ľudí".

Katalánsko, Artur Mas

V Katalánsku sa zatýkalo, na protest demonštrujú tisíce ľudí

20.09.2017 22:19

Polícia sa snaží zabrániť výtržnostiam.

donald trump

Trump sa už vo veci dohody s Iránom rozhodol, ale nechce povedať ako

20.09.2017 20:33

Trump už v stredu dohodu s Iránom označil za hanbu Spojených štátov a jednu z najhorších medzinárodných zmlúv, aké boli kedy uzatvorené.

Merkelová

Na nemecké voľby nikto neútočí, podľa ministra vnútra to možno ešte len príde

20.09.2017 19:41

Nevidíme, že by Putin zasahoval do nemeckej predvolebnej kampane, čuduje sa minister vnútra de Maiziére.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1029x
Priemerná čítanosť článkov: 1029x

Autor blogu

Kategórie

Archív